Happening w ramach akcji "POLA NADZIEI"

Happening akcji POLA NADZIEI

Na Placu Kwiatowym przy katowickim rynku wolontariusze Hospicjum Św. Franciszka zorganizowali happening, podczas którego rozdawali przechodniom żonkile - symbol nadziei. Celem akcji była promocja wolontariatu wśród dzieci i młodzieży, a także pozyskanie środków na zakup sprzętu medycznego i specjalistycznych opatrunków dla podopiecznych hospicjum.

Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili nam czas by posłuchać o naszym hospicjum. W szczególności osobom, które stworzyły z wolontariuszami naszego hospicjum wielkiego żonkila mimo niesprzyjającej pogody. Z pewnością rozświetlił on katowicki rynek - niczym wielkie Słońce.

Pamiętajcie, że widzimy się na finale akcji "POLA NADZIEI" w niedziele 24.05.2015 r. przy ulicy Gawronów 20, na terenie parafii Św. Michała Archanioła w Katowicach.

Relację z Naszej akcji można zobaczyć w wydaniu Aktualności TVP KATOWICE (00:09:53)

„Teraz właśnie tworzymy żywą rzeźbę żonkila, który jest symbolem nadziei ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei. Jest to akcja, która wspiera działalność hospicjów na terenie całej polski propaguje idee hospicyjną, a także przełamuje to stereotypowe negatywne myślenie, myślenie o hospicjum, dzisiaj wydaje mi się, że ludzie myślą, że idąc do hospicjum to jest czas smutku i rozpaczy a tak naprawdę to nie jest, to jest czas, który dajemy na nadzieje oraz dużo radości, tworzymy wspólną rodzinę…”