Pola Nadziei 2015

W tym roku po raz pierwszy nasze Hospicjum przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji, której celem jest uwrażliwienie społeczeństwa (zwłaszcza dzieci i młodzieży) na potrzeby osób chorych oraz zbiórka funduszy na cele hospicyjne. Organizacja takiego przedsięwzięcia była dla nas – debiutantów – dużym wyzwaniem. A jednak daliśmy radę!

Nasz udział w programie rozpoczął się w październiku 2014 r. od sadzenia cebulek żonkili przez członków Hospicjum. W marcu wygłosiliśmy prelekcje na temat idei i działania hospicjum domowego w dwóch katowickich liceach ogólnokształcących (I LO im. M. Kopernika i II LO im. M. Konopnickiej). Nawiązaliśmy także współpracę z kilkoma szkołami podstawowymi, liceami, świetlicami środowiskowymi oraz gimnazjum, (łącznie 8 placówek), w których ogłosiliśmy konkurs plastyczny i fotograficzny „Pola Nadziei – moje żonkile”. Uczniowie i podopieczni przygotowali piękne prace z motywem tych kwiatów, będących międzynarodowym symbolem nadziei. Na konkurs wpłynęły 63 prace – wszystkim autorom wręczyliśmy pamiątkowe dyplomy, a 14 najlepszych dzieł nagrodziliśmy. Można je obejrzeć w galerii zdjęć oraz w naszej siedzibie, przy ul. Sienkiewicza 36.