Pola Świętego Franciszka

Pola Nadziei 2015

W sobotę 21 lutego 2015 roku odbyło się spotkanie dotyczące udziału Hospicjum Św. Franciszka w tegorocznych „Polach Nadziei”. Akcja spod znaku żonkila organizowana jest w całej Polsce po raz osiemnasty.

Nasze hospicjum weźmie w niej udział po raz pierwszy. W ramach naszych „pól nadziei” chcemy zorganizować konkurs plastyczny dla katowickich szkół, przedszkoli, akcje informacyjne w parafiach oraz zbiórki pieniędzy. Zwieńczeniem całej akcji będzie finałowy koncert. Na to wydarzenie zapraszamy wszystkich, którym bliskie są nasze Hospicjum i idea wspierania chorych.

Motywem przewodnim naszych działań będzie oczywiście żonkil. Natomiast celem, szerzenie idei hospicyjnej, uwrażliwienie na potrzeby ludzi szczególnie cierpiących. Pełni nadziei zabieramy się do realizacji naszych planów.

W spotkaniu udział wzięły: Magdalena Mańka, Renata Dziewior, Aleksandra Winogrodzka, Katarzyna Lazar-Kopeć, Magdalena Czernecka, Beata Skwara oraz Ewa Mańka.