23 października 2022 roku Hospicjum św. Franciszka obchodziło 35-lecie swojej działalności. Uroczystości rocznicowe rozpoczęły się Mszą św. w Kościele św. Barbary na Giszowcu. Eucharystii przewodniczył ks. Prałat Stanisław Puchała (kapelan hospicyjny w latach 1987- 1993), w asyście o. Mieczysław Wnękowicz, ks. Wojciech Bartoszek, o. Witosław Sztyk (Minister Prowincjalny oo Franciszkanów), ks. Łukasz Stawarz (dyrektor Archidiecezjalnego Caritas) oraz obecni kapelani hospicyjni - o. Rajmund Dolinkiewicz i ks. Józef Wieczorek.

Jubileusz 35-lecia Hospicjum

W oprawę muzyczną Mszy Świętej zaangażowała się sopranistka - Pani Natalia Salwarowska.

Dalsze obchody uroczystości miały miejsce w pięknie przystrojonej sali Miejskiego Domu Kultury Giszowiec, gdzie poczęstunek oraz wystrój zapewnili pracownicy restauracji „Dworek pod Lipami”.

Jubileusz 35-lecia Hospicjum

Swoją obecnością zaszczyciły nas osoby związane z posługą w naszym Hospicjum oraz goście specjalni, a wśród nich:

• Pani Jolanta Stokłosa (Przewodnicząca Forum Hospicjów Polskich oraz Prezes Hospicjum św. Łazarza w Krakowie)
  • prof. dr hab. med. Wojciech Leppert (Krajowy Konsultant ds. opieki paliatywnej)
  • dr n. med. Jadwiga Pyszkowska (inicjatorka tworzenia hospicjów)
  • Pan Krzysztof Pieczyński (Radny Rady Miasta Katowice)
  • Pan Bartosz Kajdan (Inspektor Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Katowice) , który odczytał list od Prezydenta Miasta Katowice
  • Pani Małgorzata Baran (Konsultant Wojewódzki ds. pielęgniarstwa opieki paliatywnej)
  • Pani Anna Janik (Przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych)
  • Przewodniczące i delegaci zaprzyjaźnionych Hospicjów z Bielska-Białej, Sosnowca, Cieszyna, Tychów
  • Nasi darczyńcy oraz przedstawiciele firm i instytucji, z którymi od lat współpracujemy

W czasie spotkania Zarząd Hospicjum wręczył upominki dla osób szczególnie zasłużonych oraz złożył podziękowania i gratulacje wszystkim zaangażowanym w działalność hospicyjną.

Jubileusz 35-lecia Hospicjum

Obchody Jubileuszu uatrakcyjnił występ muzyczny w wykonaniu duetu Pedro y Mari. Odbyła się również projekcja krótkiego filmu „Hospicjum kiedyś i dziś” prezentującego wypowiedzi, wspomnienia pracowników i wolontariuszy hospicjum oraz podopiecznych i ich rodzin.

Jubileusz 35-lecia Hospicjum

Podczas uroczystości swoją pomocą służyli nam również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 54 (Katowice-Gisozwiec), którzy witali wszystkich gości, wręczali na wejściu jubileuszowe broszury z czekoladkami oraz pomagali w szatni.

Podziękowania od Zarządu

Jubileusz 35-lecia Hospicjum

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację Jubileuszu 35-lecia!

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.