Hospicjum Świętego Franciszka w Katowicach

Wolontariat to nie tylko ofiarowanie drugiej osobie swojej pomocy, wolnego czasu to też możliwość zdobycia doświadczenia, odkrycia swoich talentów, spełnienie dobrego uczynku, poznania ciekawych osób, a także doświadczenie czegoś, co trudno znaleźć gdziekolwiek indziej… po prostu wolontariat dużo daje nam samym.

W naszym hospicjum działają dwie formy wolontariatu stały oraz akcyjny, obie równie ważne i potrzebne dla dobrego działania naszego hospicjum i pomocy naszym podopiecznym na jak najwyższym poziomie. Może właśnie odnajdziesz potrzebę pomocy drugiej osobie w jednej z nich:

WOLONTARIAT OPIEKUŃCZY
dowiedz się więcej ->
WOLONTARIAT AKCYJNY
dowiedz się więcej ->

Zgłoszenia kandydatów przyjmują koordynatorzy

Pan Mirosław wolontariat opiekuńczy: Pani Dorota wolontariat akcyjny:
508 363 515 500 757 907

Można również przesłać wypełniony kwestionariusz kandydata na wolontariusza.pdf) kwestionariusz kandydata na wolontariusza na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy naszych wolontariuszy oraz kandydatów na comiesięczne spotkanie wolontariuszy w każdy trzeci poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 w naszej siedzibie przy ul. Sienkiewicza 36. Podczas spotkań będą omawiane bieżące sprawy związane z wolontariatem.

Przydatne linki na temat wolontariatu:

http://www.slaskie-wolontariat.org.pl - Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach
http://wolontariat.hospicja.pl - Wortal Wolontariatu Hospicyjnego

Ustawa regulująca pracę wolontariusza:
Ustawa z dnia 24 kwietnia 2003.pdf Ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

„W Hospicjum jest tak wiele do zrobienia, tutaj zawsze ktoś czeka na twoją pomoc”

Przekaż darowiznę

Konto Hospicjum

PKO BP SA III O/KATOWICE:

36 1020 2313 0000 3302 0020 4057

pomoc
facebook