Hospicjum Świętego Franciszka w Katowicach

nekrolog śp. Irena Grudzień

Czytaj więcej:

paper-notes

Godziny pracy biura Hospicjum św. Franciszka, od poniedziałku 2 listopada 2020r. do odwołania:

od 10:00 do 16:00 w każdy roboczy dzień

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy!
Zespół pracowników i wolontariuszy
Hospicjum św. Franciszka

Czytaj więcej:

kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach

Wspólnota Rodzin Hospicyjnych serdecznie zaprasza dnia 17.11.2020 r. o godz. 17:55 na bezpośrednią transmisję Mszy Świętej z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach w intencji: zmarłych podopiecznych oraz lekarzy, pielęgniarek, kapelanów, wolontariuszy, pracowników hospicjum i wspólnoty rodzin hospicyjnych.

Szczególną modlitwą otaczamy zmarłych w ostatnim czasie, a są to: Słabicka Helena, Szczecina Zygmunt, Szweda Marek, Luda Władysława, Kosiecki Kazimierz, Warchoł Waldemar, Hofman Dawid, Grabiński Leon, Piosik Edyta, Milner Jolanta, Jesionek Stefan, Krawczyk Barbara, Miłek Waldemar, Sznurawa Andrzej, Laszuk Szczepan, Kremiec Andrzej, Potempa-Skrzypek Maria, Poniatowski Michał, Łata Daniela, Klich Józef, Pelarczyk Wanda, Kubowska Elżbieta, Kołodziej Adrian, Szolc Herbert, Bul Czesław, Maciaszek Marian, Zagała Anna, Kowalska Marianna, Baron Danuta, Gierlotka Ernest, Murawski Andrzej, Grzesiek Ryszard, Rozlach Emanuel, Kunecki Zdzisław, Kaiser Urszula s.Joanna, Mańczak Krystyna, Nowak Jerzy, Szyja Stanisław, Czekaj Henryk, Drob Jadwiga, Kumor Wiesława, Głodek Stefan, Keller Zofia, Matysiok Ludwik, Stępień Jan, Orzechowska Maria, Zięba Stanisław, Olejniczak Sławomir, Hepa Krystyna, Doroba Ryszard, Dróżdż Janina, Kaczmarska-Zowada Justyna, Bałys Fryderyk, Globisz Józef.

Aby uczestniczyć w transmisji należy na naszej stronie internetowej wybrać na górnej poziomej belce zakładkę „Msze Święte”.

Czytaj więcej:

matka boza czestochowska

Co roku odbywała się pielgrzymka Wspólnoty na Jasną Górę niestety pandemia i obostrzenia z nią związane uniemożliwiły odbycie jej w tym roku. Jednak chcemy uczestniczyć w nabożeństwie i prosić Chrystusa Zbawiciela i Matkę Boską o błogosławieństwo dla naszego Hospicjum dlatego Wspólnota Rodzin Hospicyjnych serdecznie zaprasza na bezpośrednią transmisję Mszy Świętej z Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze, w intencji: wspólnoty, rodzin hospicyjnych, lekarzy, pielęgniarek, wolontariuszy i pracowników hospicjum oraz zmarłych podopiecznych. Msza Święta odbędzie się dnia 22.10.2020r. o godz. 11:00.

Aby uczestniczyć w transmisji należy na naszej stronie internetowej wybrać na górnej poziomej belce zakładkę „Msze Święte”.

Czytaj więcej:

Bo na Święta mi się zdaje, każdy chce być Mikołajem vol.2

Z inicjatywny pani Iwony Kuźnik-Gawin oraz pani Danuty Kuciejczyk kontynuowana jest świąteczna akcja w Lublińcu, która w tym roku wspomoże nasze Hospicjum.

Z całego serca dziękujemy za tak piękne wsparcie, dzięki któremu stworzymy paczki Bożonarodzeniowe dla naszych podopiecznych! Dziękujemy też lokalom, placówkom i wszystkim osobom zaangażowanym w akcję!

Czytaj więcej:

nekrolog śp. Katarzyna Perkowska-Kruczak

Czytaj więcej:

Kampania Razem dbamy o życie

Serdecznie zapraszamy na symboliczne otwarcie kampanii Razem dbamy o życie, które odbędzie się 25 września 2020r. o godzinie 14:30 na Placu Kwiatowym w Katowicach.

Celem kampanii jest propagowanie idei wolontariatu hospicyjnego, edukacja na temat opieki hospicyjnej oraz zbiórka funduszy na potrzeby podopiecznych Stowarzyszenia. Kluczowym hasłem kampanii jest słowo „razem”. W akcję zaangażowanych jest kilkanaście placówek edukacyjnych z Katowic, lokale gastronomiczne, Urząd Miasta Katowice, Zakład Zieleni Miejskiej, wolontariusze i wielu ludzi dobrej woli. Chcemy pokazać i uświadamiać, że łącząc siły możemy dać od siebie wiele dobra. W ramach kampanii organizowane będą m.in. warsztaty dla dzieci i młodzieży podejmujące tematykę opieki hospicyjnej, wolontariatu oraz profilaktyki przeciwnowotworowej, Bieg "Bądź aktywny - przegoń raka", wiosenna akcja "Zasmakowani w pomaganiu", marsz hospicyjny.

Wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w otwarciu naszej kampanii i wspólnie z nami zasadzić piękne tulipany, zapraszamy w najbliższy piątek na katowicki Rynek!

Czytaj więcej:

Przekaż darowiznę

Konto Hospicjum

PKO BP SA III O/KATOWICE:

36 1020 2313 0000 3302 0020 4057

pomoc
facebook