Hospicjum Świętego Franciszka w Katowicach

nekrolog śp. Katarzyna Perkowska-Kruczak

Czytaj więcej:

Kampania Razem dbamy o życie

Serdecznie zapraszamy na symboliczne otwarcie kampanii Razem dbamy o życie, które odbędzie się 25 września 2020r. o godzinie 14:30 na Placu Kwiatowym w Katowicach.

Celem kampanii jest propagowanie idei wolontariatu hospicyjnego, edukacja na temat opieki hospicyjnej oraz zbiórka funduszy na potrzeby podopiecznych Stowarzyszenia. Kluczowym hasłem kampanii jest słowo „razem”. W akcję zaangażowanych jest kilkanaście placówek edukacyjnych z Katowic, lokale gastronomiczne, Urząd Miasta Katowice, Zakład Zieleni Miejskiej, wolontariusze i wielu ludzi dobrej woli. Chcemy pokazać i uświadamiać, że łącząc siły możemy dać od siebie wiele dobra. W ramach kampanii organizowane będą m.in. warsztaty dla dzieci i młodzieży podejmujące tematykę opieki hospicyjnej, wolontariatu oraz profilaktyki przeciwnowotworowej, Bieg "Bądź aktywny - przegoń raka", wiosenna akcja "Zasmakowani w pomaganiu", marsz hospicyjny.

Wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w otwarciu naszej kampanii i wspólnie z nami zasadzić piękne tulipany, zapraszamy w najbliższy piątek na katowicki Rynek!

Czytaj więcej:

I bieg Charytatywny Bądź aktywny - przegoń raka!

18 października 2020r. na terenie Katowickiego Parku Leśnego odbędzie się I bieg Charytatywny "Bądź aktywny - przegoń raka!". Głównym celem organizacji biegu jest zachęcenie do uprawiania aktywności fizycznej która, jak potwierdzają wyniki wielu badań, ma wielkie znaczenie w profilaktyce przeciwnowotworowej!

Zgłoszenia

Zgłoszenia przyjmowane są w postaci wypełnionego formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie
https://elektronicznezapisy.pl/event/5117/strona.html

Zapisy są przyjmowane do dnia 01 października 2020r. lub do wyczerpania limitu. O udziale zawodników w biegu decyduje kolejność zgłoszeń oraz data wniesienia opłaty startowej.

Wysokość opłaty startowej wynosi:
- do dnia 18 września wynosi 39 zł
- od dnia 18 września do dnia 01 października 49 zł

Bieg „Bądź aktywny – przegoń raka!” to impreza charytatywna. Część opłaty startowej zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów organizacji wydarzenia, a pozostała kwota zostanie przeznaczona na cele statutowe Hospicjum św. Franciszka.

Wydarzenie to jest współfinansowane przez Miasto Katowice!

Opłatę startową należy uiścić przelewem na konto bankowe:
PKO BP SA III O/KATOWICE: 36 1020 2313 0000 3302 0020 4057
W tytule: imię i nazwisko UCZESTNIKA BIEGU oraz treść: „Bieg „Bądź aktywny – przegoń raka!”

Bądźcie na bieżąco i dołączcie do wydarzenia na Facebooku!
https://www.facebook.com/events/335087784336901?active_tab=about

Czytaj więcej:

Szkolenie

W środe dnia 09.09.2020r. biuro Hospicjum św. Franciszka będzie otwarte w godzinach 9:00 - 16:00,
magazyn nieczynny,

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy!
Zespół pracowników i wolontariuszy
Hospicjum św. Franciszka

Czytaj więcej:

paper-notes

Uprzejmie informujemy, w dniu 11 czerwca 2020r.(Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa) biuro Hospicjum św. Franciszka będzie nieczynne.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy!

Czytaj więcej:

paper-notes

Godziny pracy biura Hospicjum św. Franciszka, od poniedziałku 8 czerwca 2020r.:

9:00 - 18:00 w każdy roboczy dzień

Czytaj więcej:

wspólne zdjęcie grupowe

Z radością informujemy, że Hospicjum św. Franciszka znalazło się wśród laureatów VIII edycji konkursu grantowego „Razem możemy więcej” organizowanego przez DOZ Fundacja dbam o zdrowie. Budżet naszego projektu pn. „Dajemy nadzieję – program socjalny dla Hospicjum św. Franciszka”, realizowanego w ramach konkursu, wynosi 60 tys. zł, z czego 20 tys. zł pokryła Fundacja.

Projekt przeznaczony jest dla podopiecznych Hospicjum, którzy nie mają możliwości finansowych pozwalających na zakup potrzebnych leków. Cała kwota przekazana zostanie w postaci kart możliwych do realizacji w aptekach na terenie całego kraju. Dzięki nim Hospicjum będzie mogło wyposażyć magazyn w niezbędne dla podopiecznych materiały opatrunkowe oraz zapewni pomoc w zakupie leków najbardziej potrzebującym podopiecznym objętych przez nas opieką socjalną.

Projekt grantowy realizowany jest od 01.03.2020r. do 28.02.2021r.

Czytaj więcej:

Przekaż darowiznę

Konto Hospicjum

PKO BP SA III O/KATOWICE:

36 1020 2313 0000 3302 0020 4057

pomoc
facebook