Hospicjum Świętego Franciszka w Katowicach

Życzenia Wielkanocne 2021

Z okazji dzisiejszego święta życzymy wszystkim pielęgniarkom i pielęgniarzom wszystkiego co najlepsze! Dużo zdrowia, pozytywnej energii oraz siły na każdy dzień. Niech Wasza trudna praca napawa Was dumą i przynosi wiele satysfakcji, Dziękujemy za to, że jesteście i chcecie pomagać drugiemu człowiekowi!

Czytaj więcej:

Szkolenie

W dniu 3 maja 2021 r. (poniedziałek) biuro i magazyn Hospicjum św. Franciszka w Katowicach będą nieczynne.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy!
Zespół pracowników i wolontariuszy Hospicjum św. Franciszka

Czytaj więcej:

kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach

Wspólnota Rodzin Hospicyjnych serdecznie zaprasza dnia 20.04.2021r. o godz. 17:55 na Mszę świętą w intencji: zmarłych podopiecznych oraz lekarzy, pielęgniarek, kapelanów, wolontariuszy, pracowników hospicjum i wspólnoty rodzin hospicyjnych. Msza święta odbędzie się w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach.

Szczególną modlitwą podczas Mszy świętej otaczamy zmarłych w miesiącu marcu, a są to: Reiter Bogdan, Rozmus Andrzej, Szubert Janina, Napieracz Jan, Ligenza Irena, Szweda Józef, Golik Zofia, Urban Zofia, Śleziona Danuta, Stańczyk Janusz, Sobczyk Maria, Knapik Marta, Mol Walter, Żaczek Eugenia, Maciąg Zbigniew, Woźniczka Jerzy, Sekita Danuta, Kwiecińska Grażyna, Główczeski Tadeusz, Gigla Leokadia, Gucwa Wiesława, Grund Gilbert, Mucha Zofia, Ligęza Zbigniew, Passon Stefan, Bartnik Andrzej, Skarba Zdzisława, Przybyła Józef, Skibniewski Zbigniew, Kądzielawa Witold, Kunikowska Jadwiga, Wałach Marianna, Hałan Helena, Pruś Józef, Kubiak Mieczysław, Czerny Lucjan, Ptasznik Cecylia, Martyni Alfred, Roncoszek Henryk, Śmietana Franciszek.

Osoby które nie mogą uczestniczyć w nabożeństwie zapraszamy na bezpośrednią transmisję z parafii. Aby uczestniczyć w transmisji należy na naszej stronie internetowej wybrać na górnej poziomej belce zakładkę „Msze Święte”.

Czytaj więcej:

Wspólnota Rodzin Hospicyjnych zaprasza na kolejne spotkanie grupy wsparcia

„Moja jedna róża wydawałaby się zwykłemu przechodniowi podobna do was. Lecz dla mnie ona jedna ma większe znaczenie niż wy wszystkie razem, ponieważ ją podlewałem (…) Ponieważ ją właśnie osłaniałem. Ponieważ słuchałem, kiedy się skarżyła lub przechwalała, a nawet czasami milczała. Ponieważ jest moją różą.”

„Mały Książę”

Zaproszenie kierowane jest do osób, którym śmierć przerwała ważną, znaczącą relację i mają w sobie gotowość, by spotykać się w ramach grupy wsparcia. Grupa będzie miała charakter zamknięty, co da możliwość na wyrażenie i jednocześnie wysłuchanie Twojej historii życia, w którą wpisane jest cierpienie i ból po stracie.

Tworząc to wydarzenie ufam, że sięgając dla siebie po wsparcie, nawiążesz empatyczny, życzliwy kontakt, który stanie się pomocny w tak złożonym procesie jakim jest żałoba. Zachęcam Cię, byś świadomie, uważnie i z miłością przeżywał pojawiające się w Tobie uczucia.

Moim celem jest stworzenie przestrzeni do dzielenia się z innymi osobami w podobnej sytuacji życiowej doświadczeniem straty i uzyskanie zrozumienia i wsparcia, rozwijanie w sobie zdolności aktywnego, empatycznego słuchania, rozwijanie w sobie zdolności stabilizacji w tak trudnym czasie.

W związku z czasem pandemii rozważam możliwość otwarcia grupy on-line, choć docelowo wyobrażam sobie na nowo możliwość spotkań stacjonarnych w siedzibie hospicjum św. Franciszka. Forma online daje jednak możliwość włączenia się w grupę niezależnie od światopoglądu, religii i miejsca. Ograniczeniem będzie ilość uczestników (6- 8 osób) i czas (to 10 spotkań w godz. 17:30 – 19:30 w wybrane wtorki przez ok. 3 miesiące).

Pierwsze spotkanie planowane jest na 27.04.2021r.

Program pracy grupowej uwzględnia m.in.:

  • Stabilizacja? Co Cię ratuje? Co Ci pomaga?
  • Kto jest dla Ciebie wsparciem? Jak funkcjonujesz w sytuacjach społecznych?
  • Żałoba – różne jej oblicza.
  • Smutek, żal, tęsknota, złość – rozpoznanie i nazwanie emocji.
  • Wspomnienia, których nie chcesz zapomnieć.
  • Co robisz, by czuć bliskość? Jakie rytuały zachowujesz?
  • Powrót do życia – czy tego chcesz? Czy jest możliwy?

Prowadząca: Agnieszka Paruzel – psychoterapeutka Gestalt pracująca terapeutycznie z grupą i indywidualnie, wieloletnia wolontariuszka hospicjum domowego im. Św. Franciszka w Katowicach, przy którym prowadzi również stacjonarne grupy wsparcia dla osób w żałobie. Dodatkowo ukończyła szkolenie: „Praca z osobą w żałobie – Nowe perspektywy”.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 663907222

Czytaj więcej:

Życzenia Wielkanocne 2021

Czytaj więcej:

paper-notes

Uprzejmie informujemy, że dn. 2 kwietnia 2021r. (Wielki Piątek) biuro Hospicjum św. Franciszka będzie otwarte w godzinach od 9:00 do 15:00.

W Poniedziałek Wielkanocny 5 kwietnia 2021r. biuro Hospicjum będzie nieczynne.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy!

Czytaj więcej:

kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach

Wspólnota Rodzin Hospicyjnych serdecznie zaprasza dnia 16.03.2021 r. o godz. 17:55 na Mszę świętą w intencji: zmarłych podopiecznych oraz lekarzy, pielęgniarek, kapelanów, wolontariuszy, pracowników hospicjum i wspólnoty rodzin hospicyjnych. Msza święta odbędzie się w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach.

Szczególną modlitwą podczas Mszy świętej otaczamy zmarłych w miesiącu lutym, a są to: Berska Ewa, Zuch Henryk, Borowska-Oleś Aleksandra, Czech Edward, Chmielewska Grażyna, Klimek Ewa, Frelich Maria, Otremba Małgorzata, Basiak Teresa, Klich Jadwiga, Skrzypek Michał, Kaleta Stanisława, Skrzyczek Marian, Klimas Halina, Raj Ryszard, Kuzia Małgorzata, Tomanek Danuta, Matla Aniela, Jałocha Teresa, Zieliński Jerzy, Moch Jerzy, Rzeszutek Eugeniusz, Wald Danuta, Dawidowicz-Sobczak Krystyna, Zbierowska Bernardyna, Fajks Danuta, Prusek Zofia, Grochowicz Jerzy, Otwinowska Zyta.

Osoby które nie mogą uczestniczyć w nabożeństwie zapraszamy na bezpośrednią transmisję z parafii. Aby uczestniczyć w transmisji należy na naszej stronie internetowej wybrać na górnej poziomej belce zakładkę „Msze Święte”.

Czytaj więcej:

Przekaż darowiznę

Konto Hospicjum

PKO BP SA III O/KATOWICE:

36 1020 2313 0000 3302 0020 4057

pomoc
facebook