Hospicjum Świętego Franciszka w Katowicach

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Województwa Śląskiego dla Pani Joanny Zelner

W dniu dzisiejszym medycy z województwa Śląskiego zostali uhonorowani za walkę z epidemią.

Za działalność na oddziale covidowym w Okręgowym Szpitalu Kolejowym w Katowicach złotą odznakę otrzymała Joanna Zelner - prezes naszego Hospicjum. Jest nam niezmiernie miło, że praca, siła i zaangażowanie pani Joanny oraz pozostałych medyków, została w ten sposób wyróżniona.

Jesteśmy też bardzo dumni z tego, że osoba o tak otwartym sercu na potrzeby innych przewodzi naszemu Stowarzyszeniu.

Czytaj więcej:

Razem dbamy o życie 2020-2021

Koniec roku szkolnego już tuż tuż. Z tego względu chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym nauczycielom, uczniom i rodzicom za owocną współpracę i ogromne wsparcie podczas trwania tegorocznej kampanii "Razem dbamy o życie". Po mimo wielu trudności związanych z pandemią nie poddaliście się i razem udało nam się zorganizować wiele wspaniałych projektów, mających na celu szerzenie idei hospicjum domowego i wolontariatu, wsparcie naszych podopiecznych, promowanie profilaktyki przeciwnowotworowej.

Szczególnie chcemy podziękować:

  • Szkoła Podstawowa im. H.M. Góreckiego w Czernicy
  • ZSO nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Katowicach
  • Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach
  • Szkole Podstawowej nr 3 z Siemianowic Śląskich
  • Zespołowi Szkół i Placówek nr 2 z Katowic
  • ZSZ im. Romualda Mielczarskiego w Katowicach

Życzymy Wam wspaniałego wypoczynku i mamy nadzieję, że spotkamy się nie raz podczas kolejnej edycji kampanii!

Czytaj więcej:

kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach

Wspólnota Rodzin Hospicyjnych serdecznie zaprasza dnia 15.06.2021r. o godz. 17:55 na Mszę świętą w intencji: zmarłych podopiecznych oraz lekarzy, pielęgniarek, kapelanów, wolontariuszy, pracowników hospicjum i wspólnoty rodzin hospicyjnych. Msza święta odbędzie się w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach.

Szczególną modlitwą podczas Mszy świętej otaczamy zmarłych w miesiącu maju, a są to: Micior Stanisława, Ochot Henryk, Pietruszka Józef, Radomska Magdalena, Czabator Cezary, Szczygieł Marek, Głabik Janusz, Bryja Maria, Żabiński Andrzej, Budzyński Henryk, Tabor Jan, Sarwiński Józef, Pelka Małgorzata, Florek Franciszek, Pieczyk Eufemia, Obcowski Andrzej, Antosik Władysław, Wąsiński Józef, Poraj Barbara, Migodzińska Barbara, Mrowiec Jan, Patalita Anna, Barteczko Jan, Kozłowski Aleksander, Misterski Józef, Kwapis Piotr, Buchczik Roman, Tchórz Erna, Zaczkowski Andrzej, Dondela Joanna.

Osoby które nie mogą uczestniczyć w nabożeństwie zapraszamy na bezpośrednią transmisję z parafii. Aby uczestniczyć w transmisji należy na naszej stronie internetowej wybrać na górnej poziomej belce zakładkę „Msze Święte”. Uwaga: transmisja rozpoczyna się z kilkuminutowym opóźnieniem.

Czytaj więcej:

Szkolenie

W dniu 3 czerwca 2021r. (czwartek) biuro Hospicjum św. Franciszka będzie nieczynne.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy!
Zespół pracowników i wolontariuszy Hospicjum św. Franciszka

Czytaj więcej:

Wyniki konkursu plastycznego Mój wolontariat na co dzień

Z olbrzymią przyjemnością ogłaszamy laureatów konkursu plastycznego "Mój wolontariat na co dzień", przeprowadzonego wśród uczniów szkół podstawowych w ramach kampanii "Razem dbamy o życie 2020/2021"WINIKI
KONKURSU PLASTYCZNYEGO


I MIEJSCE - Sylwia G., Szkoła Podstawowa nr 37 z Katowic, kl. 8B
I MIEJSCE - Zuzanna Z., Szkoła Podstawowa nr 3 z Siemianowic Śląskich, kl. 3B

II MIEJSCE - Edyta J., Szkoła Podstawowa nr 37 z Katowic, kl. 8C
II MIEJSCE - Wiktor T., Zespół Szkół i Placówek nr 2 z Katowic, kl. 1B

III MIEJSCE - Adam Sz., Szkoła Podstawowa im. H. Góreckiego z Czernicy, kl.5
III MIEJSCE - Mateusz Cz., Szkoła Podstawowa nr 3 z Siemianowic Śląskich, kl. 1A
III MIEJSCE - Samanta S., Szkoła Podstawowa nr 3 z Siemianowic Śląskich, kl. 1A

WYRÓŻNIENIE - Zofia R., Szkoła Podstawowa nr 37 z Katowic, kl. 8C
WYRÓŻNIENIE - Jessica M., Szkoła Podstawowa nr 3 z Siemianowic Śląskich, kl. 5A
WYRÓŻNIENIE - Małgorzata P., Szkoła Podstawowa nr 37 z Katowic, kl. 8A
WYRÓŻNIENIE - Maja W., Zespół Szkół i Placówek nr 2 z Katowic, kl. 2B
WYRÓŻNIENIE - Maja K.-Sz., Zespół Szkół i Placówek nr 2 z Katowic, kl. 2B
WYRÓZNIENIE - Diana P., Szkoła Podstawowa nr 3 z Siemianowic Śląskich, kl. 1A

Wyróżnione prace zostaną przedstawione na wystawie on-line organizowanej przy współpracy z Centrum Organizacji Pozarządowych. Szczegółowe informacje będą podane na naszym profilu na Facebooku.

Nagrody oraz dyplomy zostaną wręczone nauczycielom na podsumowującym spotkaniu, które odbędzie się 16 czerwca br. (środa) w Centrum Organizacji Pozarządowej, lub będą do odebrania w biurze Hospicjum, przy ul. Sienkiewicza 36/1 od 21 czerwca.

Wszystkim uczestnikom konkursu, a także nauczycielom i rodzicom dziękujemy za nadesłanie prac i pomoc w szerzeniu idei wolontariatu.

Czytaj więcej:

90 rocznica urodzin pani dr Hanny Odorkiewicz-Sikocińskiej

Dziś swoją 90 rocznicę urodzin obchodzi nasza kochana pani dr Hanna Odorkiewicz-Sikocińska. Pani doktor to osoba o wielkim sercu. Do dziś chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczaniem oraz wolontaryjnie pomaga podopiecznym. Dla wszystkich pracowników i wolontariuszy jest wspaniałym wzorem do naśladowania!

W tym szczególnym dniu życzymy pani doktor aby każdy następny dzień i rok przynosił to, co w życiu najpiękniejsze i najważniejsze - zdrowia, szczęścia i niewyczerpanych pokładów wiary.

Czytaj więcej:

kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach

Wspólnota Rodzin Hospicyjnych serdecznie zaprasza dnia 18.05.2021r. o godz. 17:55 na Mszę świętą w intencji: zmarłych podopiecznych oraz lekarzy, pielęgniarek, kapelanów, wolontariuszy, pracowników hospicjum i wspólnoty rodzin hospicyjnych. Msza święta odbędzie się w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach.

Szczególną modlitwą podczas Mszy świętej otaczamy zmarłych w miesiącu kwietniu, a są to: Henryk Roncoszek, Zuzanna Kempa, Franciszek Śmietana, Werner Sobek, Jadwiga Jucha, Henryk Krzychała, Róża Długi, Tadeusz Stańczyk, Marian Stykała, Wiktor Franki, Jan Narowski, Krystyna Korbela, Horst Szolc, Władysława Paliga, Zbigniew Iwanicki, Zygmunt Skrzypiec, Kazimierz Falkus, Krystyna Sumińska, Barbara Jędryszczyk, Erna Adamiec, Leon Wróbel, Maria Koziarska, Marian Solecki, Henryk Krzyżowski, Ewa Lange, Elżbieta Niewiadomska, Alfred Wloka, Katarzyna Guguła, Barbara Grudzień, Roman Depta, Wanda Szymik, Grażyna Dąbrowska, Bogusław Młynek, Jacek Radwański, Andrzej Synkiewicz, Andrzej Oleś, Wiesława Pilecka. A także, świętej pamięci wolontariuszki Hospicjum: Teresę Trzeciak i Barbarę Morys.

Osoby które nie mogą uczestniczyć w nabożeństwie zapraszamy na bezpośrednią transmisję z parafii. Aby uczestniczyć w transmisji należy na naszej stronie internetowej wybrać na górnej poziomej belce zakładkę „Msze Święte”. Uwaga: transmisja rozpoczyna się z kilkuminutowym opóźnieniem.

Czytaj więcej:

Przekaż darowiznę

Konto Hospicjum

PKO BP SA III O/KATOWICE:

36 1020 2313 0000 3302 0020 4057

pomoc
facebook