Hospicjum Świętego Franciszka w Katowicach

Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia

7 kwietnia przypada Światowy Dzień Zdrowia oraz Dzień Pracownika Służby Zdrowia.

Z tej okazji, wszystkim tym, którzy wkładają wiele zaangażowania i serca by dbać o zdrowie drugiego człowieka chcemy wyrazić uznanie za ich trud i podziękować za ich ciężką pracę oraz każdy wyraz empatii. Wszystkim lekarzom, pielęgniarkom/pielęgniarzom, rehabilitantom, opiekunom medycznym i pozostałym pracownikom służby zdrowia życzymy wytrwałości oraz radości z wykonywanej posługi.

Czytaj więcej:

Finał IX edycji Przeglądu Kapel Studenckich

Zapraszamy bardzo serdecznie do udziału w finale IX edycji Przeglądu Kapel Studenckich, który odbędzie się 23 kwietnia 2024r. o godz. 17:00 w Absurdalna. Organizatorem wydarzenia jest NZS UE Katowice, którego przedstawicie wyszli z inicjatywą organizacji zbiórki pieniężnej na rzecz naszego hospicjum, podczas wspomnianego wyżej finału.

Zachęcamy do wspólnego spotkania, porozmawiania i posłuchania fajnej muzyki.

Dziękujemy organizatorom za ten gest, a wszystkim kapelom biorącym udział w przeglądzie życzymy powodzenia.

Szczegóły wydarzenia pod linkiem: https://fb.me/e/hnOV1Voft

Czytaj więcej:

Życzenia Wielkanocne 2024

Czytaj więcej:

Expodum

Firma Expodum zajmująca się produkcją namiotów eventowych zwróciła się do nas z wspaniałą inicjatywą wsparcia naszej działalności poprzez przekazanie darowizny w postaci namiotu do szybkiego montażu. Właściciel firmy podkreśla, że poprzez takie gesty chcą doceniać działalność stowarzyszeń i fundacji.

Namiot 3x3 w kolorze niebieskim doskonale sprawdzi się przy organizacji różnych wydarzeń plenerowych, szczególnie podczas charytatywnego biegu "Bądź aktywny - przegoń raka!, którego 5. edycja odbędzie się w tym roku 12 października.

W imieniu całej Wspólnoty Hospicyjnej Zarząd Hospicjum Świętego Franciszka składa firmie Expodum najserdeczniejsze podziękowania za ten wspaniały prezent.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy Expodum na ich stronie: Szybkorozkładane namioty imprezowe | Expodum.pl

Czytaj więcej:

Zbiórka żywności4

Planując przedświąteczne zakupy rozważcie jutrzejsze odwiedziny marketu Moje Auchan przy ul. Ligonia 21 na wejściu będą Was witać nasi wspaniali wolontariusze, którzy przeprowadzać będą zbiórkę artykułów spożywczych, czystości oraz środków pieniężnych do oznakowanych skarbon.

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup potrzebnych wyrobów medycznych, a z podarowanych produktów stworzymy wielkanocne paczki, które trafią do naszych podopiecznych.

Już teraz dziękujemy za każde wsparcie z Waszej strony.

Czytaj więcej:

Dzień kobiet

Dziś trafiliśmy idealnie. Świętując Dzień Kobiet razem z uczniami Szkoła Podstawowa nr 12 im. I. J. Paderewskiego pod okiem Akuku Fundacja Integracji I Kreatywności tworzyliśmy piękne kompozycje kwiatowe i stroiki dla naszych podopiecznych.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

A wszystkim Paniom życzymy wszystkiego co najwspanialsze.

Czytaj więcej:

kościół Św. Antoniego Padewskiego

Wspólnota Rodzin Hospicyjnych serdecznie zaprasza dnia 24.02.2024 r. o godz. 15:00 na Mszę świętą w intencji: zmarłych podopiecznych, Doriana Gładysza oraz lekarzy, pielęgniarek, kapelanów, wolontariuszy, pracowników hospicjum i wspólnoty rodzin hospicyjnych. Msza święta odbędzie się w parafii św. Antoniego Padewskiego w Katowicach, przy ul. Panewnickiej 451.

Czytaj więcej:

Przekaż darowiznę

Konto Hospicjum

PKO BP SA III O/KATOWICE:

36 1020 2313 0000 3302 0020 4057

pomoc
facebook