Hospicjum Świętego Franciszka w Katowicach

Przemarsz Żółtego Marszu Nadziei 2018

W czwartek, 12 kwietnia 2018 r. ulicą 3-go Maja w Katowicach przeszedł „Żółty Marsz Nadziei” organizowany przez nasze Hospicjum św. Franciszka oraz Archidiecezjalny Dom Hospicyjny im. Jana Pawła II. Akcja była organizowana jako część ogólnopolskiej kampanii „Pola Nadziei”. Celem marszu od lat jest upowszechnianie idei hospicyjnej, która oznacza otwartość na potrzeby osób w stanie terminalnym oraz ich rodzin.

Punktualnie o godzinie 13:30 marsz wraz z orkiestrą na czele przemaszerował dwukrotnie ulicą 3-go Maja. Wzięli w nim udział mieszkańcy oraz uczniowie katowickich szkół. Żółty Marsz Nadziei, żółty od żonkila, symbolu nadziei. Symbolu, który towarzyszy nam przez całą akcję. Dzisiaj pięknie kwiaty zakwitły na katowickim rynku. Uczniowie również przygotowali ręcznie robione żonkile, które były rozdawane, aby przypomnieć wszystkim mieszkańcom Katowic oraz tym, którzy znajdą się w centrum, że są osoby potrzebujące.

Czytaj więcej:

Już za niecałe 2 tygodnie przez centrum Katowic przejdzie korowód uczniów i wolontariuszy, by przypomnieć wszystkim mieszkańcom Katowic o osobach chorych i samotnych. Serdecznie zapraszamy 12 kwietnia 2018r. na godz. 13:15 na plac Kwiatowy (pod Urzędem Miasta Katowice), skąd wyruszymy wraz z Orkiestrą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Dołączcie w tym dniu do Nas!

downloads Regulamin "Żółtego Marszu Nadziei 2018" cz.1
downloads Regulamin "Żółtego Marszu Nadziei 2018" cz.2

Żółty Marsz Nadziei 2018

Czytaj więcej:

wielkanoc 2018

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja.

Życzy
Biuro Hospicjum św. Franciszka w Katowicach

Czytaj więcej:

kartki 2018

Dzięki akcji Pola Nadziei uczniowie szkół, z którymi współpracujemy, przygotowali dla naszych chorych przepiękne kartki. Bardzo dziękujemy za wsparcie SP nr 48 w Katowicach oraz SP nr 3 w Siemianowicach Śląskich.

Zapraszamy do współpracy w przygotowywaniu kolejnych zbiórek i akcji.

Czytaj więcej:

spodkanie 2018

Pierwsza środa miesiąca już jutro! Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. oraz spotkanie w siedzibie naszego Hospicjum przy ul. Sienkiewicza 36 na godzinę 17:00. To okazja do wspólnej modlitwy za naszych podopiecznych, a także do rozmowy i wymiany myśli.

Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej:

samochód hospicyjny

W dniu 2 marca 2018 r. (piątek) około godziny 13:00 w Katowicach na ulicy Ordona (w okolicy targowiska) w Naszym oznakowanym samochodzie hospicjnym nieznany sprawca rozbił szybę i ukradł z niego bardzo cenną torbę medyczną. Stało się to podczas, gdy Nasz zespół medyczny udzielał pomocy cierpiącemu pacjentowi!!!

Świadków powyżej opisanego zdarzenia prosimy o kontakt z najbliższą jednostką Policji.

Czytaj więcej:

Warsztatowy początek roku

2018 zaczął się dla Nas bardzo kolorowo - w ramach akcji POLA NADZIEI ruszyły spotkania w filiach Miejskich Bibliotek Publicznych w Katowicach. Podczas warsztatów przygotowywane są żonkile z bibuły, które uświetnią tegoroczne obchody Żółtego Marszu Nadziei. Więcej informacji o wydarzeniu już wkrótce, a tymczasem kilka zdjęć z zabaw plastycznych.

Zapraszamy do udziału w akcji.

Czytaj więcej:

Przekaż darowiznę

Konto Hospicjum

PKO BP SA III O/KATOWICE:

36 1020 2313 0000 3302 0020 4057

pomoc
facebook