Hospicjum Świętego Franciszka w Katowicach

Kampania Razem dbamy o życie 2022

Zapraszamy wszystkie placówki edukacyjne, stowarzyszenia, biblioteki do włączenia się w kampanię "Razem dbamy o życie! 2022/2023" Celem kampanii jest propagowanie idei wolontariatu hospicyjnego, edukacja na temat opieki hospicyjnej oraz zbiórka funduszy na potrzeby podopiecznych Stowarzyszenia. W ramach kampanii organizowane będą m.in. warsztaty dla dzieci i młodzieży podejmujące tematykę opieki hospicyjnej, wolontariatu oraz profilaktyki przeciwnowotworowej, przeprowadzony zostanie również konkurs plastyczny. Nauczyciele i uczniowie będą mogli włączyć się również w pomoc wolontaryjną przy organizacji różnych akcji, które będą się odbywać w ustalonych wcześniej terminach od 1 października 2022r. do czerwca 2023r. Warunkiem umożliwiającym zaangażowanie się placówki w działalność akcyjną jest przesłanie podpisanego formularza zgłoszeniowego.

Razem dbamy o życie 2022 - formularz zgłoszeniowy Razem dbamy o życie 2022 - formularz zgłoszeniowy

Razem dbamy o życie 2022 - formularz zgłoszeniowy Razem dbamy o życie 2022 - formularz zgłoszeniowy

Podpisany formularz zgłoszeniowy można wysłać w formie skanu, przesłać pocztą tradycyjną na adres Hospicjum lub wziąć ze sobą na otwarcie kampanii.

Nauczycieli/koordynatorów wolontariatu wraz z uczniami zapraszamy na symboliczne otwarcie kampanii, które odbędzie się 30 września 2022r. o godzinie 12:00 na Placu Kwiatowym w Katowicach.


Kampania Razem dbamy o życie

Zapraszamy wszystkie placówki edukacyjne, stowarzyszenia, biblioteki do włączenia się w kampanię "Razem bamy o życie!" Celem kampanii jest propagowanie idei wolontariatu hospicyjnego, edukacja na temat opieki hospicyjnej oraz zbiórka funduszy na potrzeby podopiecznych Stowarzyszenia. W ramach kampanii organizowane będą m.in. warsztaty dla dzieci i młodzieży podejmujące tematykę opieki hospicyjnej, wolontariatu oraz profilaktyki przeciwnowotworowej, przeprowadzony zostanie również konkurs plastyczny. Nauczyciele i uczniowie będą mogli włączyć się również w pomoc wolontaryjną przy organizacji różnych akcji, które będą się odbywać w ustalonych wcześniej terminach od 1 października 2020r. do czerwca 2021r. Warunkiem umożliwiającym zaangażowanie się placówki w działalność akcyjną jest przesłanie podpisanego formularza zgłoszeniowego.

Nauczycieli/koordynatorów wolontariatu zapraszamy na symboliczne otwarcie kampanii, które odbędzie się 25 września o godzinie 14:30 na Placu Kwiatowym w Katowicach. Następnie około godz. 15:00 odbędzie się spotkanie organizacyjne w siedzibie Regionalnego Centrum Wolontariatu przy ul. Młyńskiej 5.

Podpisany formularz zgłoszeniowy można wysłać w formie skanu, przesłać pocztą tradycyjną na adres Hospicjum lub wziąć ze sobą na spotkanie organizacyjne.

Formularz zgłoszeniowy - Razem dbamy o życie Formularz zgłoszeniowy - Razem dbamy o życie 2020/2021


Zapraszamy wszystkie placówki edukacyjne, stowarzyszenia, biblioteki do włączenia się w wolontariat akcyjny Hospicjum św. Franciszka. Poprzez różnego rodzaju akcje, w tym warsztaty chcemy dotrzeć do dzieci i młodzieży, by przekazać im jak wiele może dać bezinteresowna pomoc drugiej osobie. Jednocześnie, dzięki pomocy z Państwa strony możemy organizować wydarzenia propagujące ideę wolontariatu oraz pozyskiwać środki finansowe i darowizny dla naszych podopiecznych.

Wszelkie akcje charytatywne oraz warsztaty odbywają się w ustalonych wcześniej terminach od 1 października 2019r. do czerwca 2020r. Warunkiem umożliwiającym zaangażowanie się placówki w działalność akcyjną jest przesłanie podpisanego formularza zgłoszeniowego po uprzednim kontakcie z pracownikiem Hospicjum. Podpisany formularz można przesłać w formie skanu drogą elektroniczną.

Uprzednie deklaracje chęci zaangażowania się w akcje prosimy kierować na adres koordynatorki akcji:
Dorota Józef
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
kom. 500 757 907

Formularz zgłoszeniowy - działalnosć akcyjna szkoły Formularz zgłoszeniowy - działalnosć akcyjna szkoły


Dzien Tumbo Plakat

„Dzień Tumbo”

21.11.2019r.
Wspieramy dzieci i młodzież w żałobie.

Zachęcamy wszystkie szkoły do wzięcia udziału w projekcie realizowanym w ramach kampanii Hospicjum to też Życie. „Dzień Tumbo” to część programu „Tumbo Pomaga” Fundacji Hospicyjnej, którego celem jest wsparcie psychologiczne osieroconych dzieci i nastolatków. Podstawowym założeniem proponowanego przedsięwzięcia jest pomoc nauczycielom przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych w przygotowaniu dzieci i młodzieży do radzenia sobie z uczuciami związanymi ze śmiercią bliskiej osoby. Realizacja „Dnia Tumbo daje możliwość poruszenia trudnego tematu śmierci w przystępny sposób.

Poniżej załączony został informator dla szkół. Wszystkie placówki, które chcą wziąć udział w projekcie zapraszamy do kontaktu:
Dorota Józef
kom. 500 757 907

Dzień Tumbo - informator Dzień Tumbo - informator

Przekaż darowiznę

Konto Hospicjum

PKO BP SA III O/KATOWICE:

36 1020 2313 0000 3302 0020 4057

pomoc
facebook