Mikołajkowa zbiórka na prezenty dla dzieci naszych podopiecznych

Moi Drodzy,

zwracamy się do Was w imieniu wolontariuszy i pracowników Hospicjum im. św. Franciszka w Katowicach. Jesteśmy najstarszym hospicjum domowym na Śląsku, niesiemy pomoc osobom chorym w ich domach od 30 lat. Nasi podopieczni to ludzie dorośli, bardzo często rodzice małych dzieci. Doświadczenie, które posiadamy w pomocy terminalnie chorym pozwala powiedzieć, że choroba nowotworowa dotyka całą rodzinę.

Jako że zbliżają się Mikołajki, to w trosce o naszych pacjentów, których dobre samopoczucie zależy również od radości ich bliskich, chcielibyśmy tak jak i w zeszłym roku, odwiedzić dzieci naszych podopiecznych i obdarować ich prezentami. W 2015 roku nasz Święty Mikołaj odwiedził dwanaścioro maluchów, w tym roku liczba chorych się zwiększyła, więc i Mikołajkowych prezentów przyjdzie nam przygotować więcej.

Jest to dla nas duży wydatek. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe i wpłaty na nasze konto z dopiskiem „Mikołajki” lub też podarowanie prezentów dla dzieci w wieku od 10 miesięcy do 14 lat, z myślą o planowanej grudniowej akcji.

W razie jakichkolwiek pytań, proszę dzwonić do naszej koordynatorki Oli Gładysz, nr tel. 509 710 013.