Podsumowanie akcji Pola Nadziei 2017/2018

Akcja Pola Nadziei 2017/2018 dobiegła końca. W ciągu ostatniego roku zorganizowano wiele wydarzeń, które przyciągnęły sporo nowych wolontariuszy.

W ciągu 10 miesięcy akcji do Hospicjum wpłynęły zgłoszenia z 21 placówek – 7 miejskich przedszkoli, 11 szkół podstawowych, 3 szkoły średnie. Wiek dzieci uczestniczących w warsztatach wahał się od 4 latek do 17 lat. W zajęciach wzięło udział w sumie około 39 grup (część grup była łączona), czyli około 814 dzieci. Placówki znajdują się na terenie 3 miast – Katowic, Siemianowic Śląskich i Mysłowic.

Szkoły zgłoszone do akcji angażowały się w:

• Sadzenie cebulek żonkili – w sumie 1600 szt. cebulek posadzone na terenie 17 placówek,
  • Tworzenie kartek i dekoracji dla naszych podopiecznych z okazji Bożego Narodzenia 2017,
  • Zbiórkę słodyczy i przygotowanie paczek bożonarodzeniowych, a także rozwiezienie ich,
  • Tworzenie kartek z okazji Wielkanocy 2018,
  • Zbiórkę żywności, słodyczy i chemii, a także przygotowanie paczek wielkanocnych,
  • Udział w Żółtym Marszu Nadziei,
  • Przygotowanie żonkili z papieru lub bibuły,
  • Zbiórki na rzecz podopiecznych naszego Hospicjum (z których zrealizowano m.in. zakup nutridrinków),
  • Zbiórki i przygotowanie paczek z materiałami papierniczymi i słodyczy z okazji Dnia Dziecka,
  • Udział w Pikniku rodzinnym 2018

Dodatkowym punktem tegorocznej edycji Pól Nadziei były spotkania w Miejskich Bibliotekach Publicznych. Odbyło się 8 spotkań (7 spotkań z dziećmi, 1 z dorosłymi), w których wzięło udział w sumie 116 dzieci i 4 dorosłych. Spotkania z dziećmi miały luźniejszą formę warsztatów plastycznych, natomiast z dorosłymi – spotkania informacyjnego. Do udziału w warsztatach zgłosiło się 6 bibliotek na terenie Katowic.

Ostatnim z punktem programu był Piknik, który stanowił finał całorocznej akcji Pola Nadziei 2018. Odbył się 16 czerwca br. w parku na katowickim Zadolu. Impreza planowana była w godzinach od 13 do 19. Wystąpiło wiele zespołów i grup, a także solowi artyści, dzięki którym to wydarzenie nabrało barw. Na terenie wydarzenie można był nie tylko dobrze się bawić przy planszówkach z kawiarni Ludiversum, ale również możliwe było zdobycie ciekawych nagród i gadżetów oraz skosztowanie pysznych ciast i kiełbasek z grilla.

Wszystko to było możliwe dzięki zaangażowaniu wielu wolontariuszy, nie tylko ze współpracujących placówek szkolnych, ale również tych działających na co dzień na rzecz Hospicjum św. Franciszka.

Wszystkim bardzo gorąco dziękujemy i zapraszamy do kolejnej edycji, która startuje już 1 września 2018 r. !"