Hospicjum Świętego Franciszka w Katowicach

Przemarsz Żółtego Marszu Nadziei 2018

W czwartek, 12 kwietnia 2018 r. ulicą 3-go Maja w Katowicach przeszedł „Żółty Marsz Nadziei” organizowany przez nasze Hospicjum św. Franciszka oraz Archidiecezjalny Dom Hospicyjny im. Jana Pawła II. Akcja była organizowana jako część ogólnopolskiej kampanii „Pola Nadziei”. Celem marszu od lat jest upowszechnianie idei hospicyjnej, która oznacza otwartość na potrzeby osób w stanie terminalnym oraz ich rodzin.

Punktualnie o godzinie 13:30 marsz wraz z orkiestrą na czele przemaszerował dwukrotnie ulicą 3-go Maja. Wzięli w nim udział mieszkańcy oraz uczniowie katowickich szkół. Żółty Marsz Nadziei, żółty od żonkila, symbolu nadziei. Symbolu, który towarzyszy nam przez całą akcję. Dzisiaj pięknie kwiaty zakwitły na katowickim rynku. Uczniowie również przygotowali ręcznie robione żonkile, które były rozdawane, aby przypomnieć wszystkim mieszkańcom Katowic oraz tym, którzy znajdą się w centrum, że są osoby potrzebujące.

Przekaż darowiznę

Konto Hospicjum

PKO BP SA III O/KATOWICE:

pomoc