Hospicjum Świętego Franciszka w Katowicach

Przemarsz Żółtego Marszu Nadziei 2018

Przemarsz Żółtego Marszu Nadziei 2018

12 kwietnia tego roku ulicami Katowic przeszedł Żółty Marsz Nadziei. Przedsięwzięcie to zorganizowane w ramach całorocznej akcji POLA NADZIEI, ma na celu poszerzanie wiedzy osób w różnym wieku, zarówno dzieci jak i dorosłych, na temat pomagania innym i opieki hospicyjnej. Marsz współorganizowany był w tej edycji przez dwa katowickie hospicja – Archidiecezjalny Dom Hospicyjny bł. Jana Pawła II oraz Hospicjum św. Franciszka.

W piękny i słoneczny czwartek, po godzinie 13 grupa ponad 100 uczniów w towarzystwie Orkiestry Dętej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wyruszyła z katowickiego Runku i przemaszerowała ul. 3 maja. Żółty korowód przebył tą trasę dwukrotnie i w eskorcie policji powrócił na Plac Kwiatowy pod Urzędem Miasta Katowice.

W to wyjątkowe wydarzenie zaangażowali się przedstawiciele kilku szkół: Technikum nr 8 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Katowicach, Szkoła Podstawowa nr 4 w Katowicach, Szkoła Podstawowa nr 10 z oddziałami dwujęzycznymi im. Karola Miarki w Mysłowicach, Zespół Szkół Zawodowych im. Romualda Mielczarskiego. Swoją obecność zaznaczyli również członkowie Młodzieżowej Rady Miasta Katowice.

Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli Wiceprezydent Katowic, Pani Marzena Szuba, Radny Miasta Katowice, Pan Krzysztof Pieczyński a także delegat Wydziału ds. osób niepełnosprawnych Urzędu Miasta Katowice.

Pracownicy i wolontariusze Hospicjum św. Franciszka w Katowicach są w trakcie przygotowywania kolejnych przedsięwzięć, dzięki którym kolejne osoby będą mogły dowiedzieć się więcej na temat opieki hospicyjnej.

Zapraszamy do współtworzenia takich przedsięwzięć!

Przekaż darowiznę

Konto Hospicjum

PKO BP SA III O/KATOWICE:

36 1020 2313 0000 3302 0020 4057

pomoc
facebook