Hospicjum Świętego Franciszka w Katowicach

Spotkanie Formacyjnego Kręgu Hospicjantów Polskich w Częstochowie

Spotkanie w domu Matki 2017

Konferencje będzie głosił ks. Przemysław Budziński SAC.
Temat główny: „IDŹCIE i GŁOŚCIE” co to znaczy dla Ludzi Hospicjum?

Postaramy się, zawiązując WSPÓLNOTĘ całkowicie otwartą na Łaski Bożego Miłosierdzia, zgłębić zagadnienie obecności i roli wspólnoty hospicyjnej, konkretnego Hospicjanta w życiu Kościoła, w którym jesteśmy wyznawcami Jezusa Syna Bożego. Soborowy dekret o apostolstwie ludzi świeckich jest wciąż aktualny a jego wytyczne dla nas hospicjantów, posługujących w sferze ludzkiego bólu, cierpienia i kresu ziemskiego życia, są ciągle do spełnienia. Nieustająca łączność nasza z Synem Bożym przynosi wspaniałe owoce, więc potrzeba stałego nawracania się jest koniecznością, by IŚĆ i GŁOSIĆ – życiem.

Będziemy mieli okazję także wzmocnić nasze więzy z Synem Bożym Jezusem Eucharystycznym i Maryją naszą Matką oraz między sobą. Podzielimy się jak zwykle hospicyjnymi doświadczeniami w posłudze Chorym, ich Rodzinom i Osieroconym. Zasiądziemy w Kręgu wraz ze specjalnym GOŚCIEM ks. Ryszardem Mikołajczakiem z Poznania – najdłużej posługującym duszpasterzem hospicyjnym w Polsce.

Miejsce spotkania: Częstochowa, ul. Św. Barbary 43 dom SS. Miłosierdzia. Koszt uczestnictwa 150zł. / noclegi, wyżywienie, materiały formacyjne / Czas zgłoszeń uczestnictwa do dnia 16 marca 2017r. adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 483668144; kom. 667980213 lub 605980214

Przekaż darowiznę

Konto Hospicjum

PKO BP SA III O/KATOWICE:

36 1020 2313 0000 3302 0020 4057

pomoc
facebook