Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej

8 października 2022r. obchodziliśmy Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej! Obchody te mają na celu zwrócenie uwagi, jak ważna jest każda pomoc, jaką niesie się osobom zmagającym się z nieuleczalną chorobą. W tym miejscu należy podziękować wszystkim pracownikom, którzy walczą z cierpieniem chorych osób - lekarzom, pielęgniarkom, rehabilitantom, psychologom, pracownikom socjalnym, opiekunom medycznym, kapelanom, wolontariuszom i wszystkim ludziom dobrej woli, wspierających działania hospicyjne.

Nasze Hospicjum uczciło ten dzień również poprzez organizację biegu "Bądź aktywny - przegoń raka! - którego celem, poza zebraniem funduszy na działalność hospicjum, było propagowanie aktywnego stylu życia oraz profilaktyki przeciwnowotworowej.

Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej