Hospicjum Świętego Franciszka w Katowicach

Wyróżnienie dla P. dr Hanny Odorkieiwcz-Sikocińskiej

Wyróżnienie dla P. dr Hanny Odorkieiwcz-Sikocińskiej

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Pani doktor Hanna Odorkiewicz - Sikocińska otrzymała wyróżnienie w tegorocznym konkursie o przyznanie Nagrody im. Józefa Kocurka w dziedzinie działalności społecznej.

"Za bycie wzorem lekarskich cnót, a zwłaszcza za wielkie serce oddawane w trudach codzienności osobom chorym terminalnie i ich rodzinom"

Doktor Hanna Odorkiewicz-Sikocińska pracuje w naszym Hospicjum niemal od chwili powstania Stowarzyszenia, czyli od 32 lat. Pomimo swojego wieku w dalszym ciągu z ogromnym zaangażowaniem prowadzi wizyty lekarskie jako wolontariuszka. W 2005 roku dr Hanna została laureatką nagrody przyznawaną corocznie przez Związek Polskich Kawalerów Maltańskich za "charytatywnie świadczoną pomoc lub podejmowanie inicjatyw na rzecz ludzi nieuleczalnie chorych" w hospicjach polskich. Pani doktor walczyła też w Powstaniu Warszawskim jako sanitariuszka, pseudonim „Pszczoła”.

Pani Doktor pomimo swoich osiągnięć jest osobą bardzo skromną. Dobro chorego zawsze stawia ponad swoim. Zawsze służy dobrą radą, jest wzorem do naśladowania dla naszych pracowników, ale także dla wolontariuszy. Pani doktor przyświeca idea hospicyjna, gdzie ważny jest chory i jego rodzina. Uważa, że Hospicjum to też Życie i może dla chorych zrobić jeszcze wiele dobrego. Pani doktor działa jako wolontariuszka i nigdy nie odmawia pomocy niezależnie od pory dnia i nocy. Rodzina chorego może zawsze liczyć na wsparcie pani Doktor, także w najtrudniejszym momencie, jakim jest śmierć bliskiej osoby. Pani Doktor jest osobą empatyczną, dla której nawet gest potrzymania za rękę jest ogromnie ważny.

W imieniu pani Doktor oraz całego Hospicjum św. Franciszka dziękujemy szanownej komisji za docenienie tak wspaniałej osoby.

facebook