Zaproszenie na Międzynarodową Konferencję Naukową „Fides et Ratio w służbie człowiekowi choremu, czyli o spotkaniu teologii i medycyny”

W dniach 27-28 lutego 2017 r. w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskigo w Katowicach odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa pod hasłem „Fides et Ratio w służbie człowiekowi choremu, czyli o spotkaniu teologii i medycyny".

Konferencję zorganizowano z okazji obchodów 2 Światowego Dnia Chorego. Jej organizatorami są: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Teologiczny - Katedra Nauk o Rodzinie Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Wydział Nauk o Zdrowiu oraz Apostolstwo Chorych, zaś współorganizatorami: Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich, Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia oraz Polskie Towarzystwo Opieki Duchowej w Medycynie.

Serdecznie zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w tej konferencji (wstęp wolny).