Hospicjum Świętego Franciszka w Katowicach

Pole Nadziei

Hospicjum Świętego Franciszka w Katowicach serdecznie zaprasza do udziału w akcji „Pola Nadziei”. Jest to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei i tworzeniu „pól nadziei”. Zasadzone kwiaty, gdy wiosną zakwitną – są rozdawane na ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze wspierają naszą działalność.

Celem kampanii „Pola Nadziei” jest uwrażliwianie najmłodszych dzieci młodzieży na potrzeby drugiego człowieka. Biorąc udział w sadzeniu żonkili uczniowie zostają Małymi Wolontariuszami. Zakładając pola nadziei dzieci uczą się odpowiedzialności i dbania o przyrodę.

Akcja Pola Nadziei kierowana do dzieci i młodzieży:

  • sadzenie żonkili w październiku na terenie wyznaczonym przez szkołę (Hospicjum dostarczy narzędzia, cebulki żonkili oraz tabliczki informacyjne),
  • warsztaty podczas, których dzieci będą mogły się dowiedzieć, na czym polega Wolontariat i co oznacza bycie Wolontariuszem (wykład jest dostosowany do wieku dzieci)
  • zasadzone kwiaty, gdy wiosna zakwitną są zbierane przez dzieci z ich pól nadziei, a Wolontariusze rozdają je podczas kwest organizowanych na rzecz naszego Hospicjum,
  • uczestnictwo w „Żółtym Marszu Nadziei – wiosna 2016”, podczas którego dzieci ubiorą się na żółto i przemaszerują ulicami Katowic.
  • konkursy, które zostaną ogłoszone na początku 2016 roku (informacja zostanie wysłana osobno).

Jeśli wyrażają Państwo chęć uczestnictwa w akcji „Pola Nadziei” prosimy o wypełnienie zgłoszenia ze wskazaniem osoby do kontaktu- koordynatora akcji oraz zaznaczeniem formy w której placówka chce uczestniczyć i przesłanie go na e-maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub kontakt telefoniczny 509 710 013 w celu odebrania zgłoszenie przez naszego wolontariusza.


Zapraszamy wszystkie placówki biorące udział w akcji "Pola Nadziei" do uczestnictwa w konkursach:

  • plastycznym dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych,
  • fotograficznym i literackim dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Regulamin konkursu plastycznego Pola Nadziei.pdf) Regulamin konkursu plastycznego "Pola Nadziei"

Regulamin konkursu fotograficznego Pola Nadziei.pdf) Regulamin konkursu fotograficznego "Pola Nadziei"

Regulamin konkursu literackiego Pola Nadziei.pdf) Regulamin konkursu literackiego "Pola Nadziei"

Wyniki konkursu będą ogłoszone 20.05.2016r. na stronie Hospicjum. Zwycięzców nagrodzimy podczas finału akcji "Pola Nadziei" 22.05.2016r. w Parku Kościuszki.


Wyniki konkursów

Z olbrzymią przyjemnością ogłaszamy zwycięzców konkursów w ramach akcji „Pola Nadziei”.

prace plastyczne

PLASTYCZNY PRZEDSZKOLA:
    1.Amelia Cieśla
    2.Liwia Falińska
    3.Kinga Nowak

wyróżnienie
    Marta Sewewrynek, Radosław Nowak

PLASTYCZNY SZKOŁY PODSTAWOWE:
    1.Natalia Szymaniak
    2.Julia Wieszołek
    3.Lena Cieciora

LITERACKI GIMNAZJUM:
    1.Zuzanna Niesyto
    2.Julia Janakiewicz
    3.Kinga Aadamczyk

LITERACKI SZKOŁY PONADGIMNAZAJLNE:
    1.Kinga Kazuń
    2.Sara Faruque
    3.Wiktoria Holin

FOTOGRAFICZNY:
    1.Honorata Majowska
    2.Wiktoria Gorczyca
    3.Sandra Jadasz

wyróżnienie
    Paulina Romuzga

Dziękujemy wszystkim za przesłanie prac na nasze konkursy, jury miało wiele dylematów podczas wyłaniania zwycięzców. Nie było to łatwe zadanie, każdy rysunek, fotografia czy praca literacka jest dla nas bardzo cenna, pokazuje bowiem co dla młodego pokolenia znaczy bezinteresowna pomoc.

Laureatów konkursów zapraszamy na uroczyste rozdanie nagród o godz. 14.00 do Parku Kościuszki, wręczenie odbędzie się podczas pikniku rodzinnego „Pola Nadziei”.

Zapraszamy wszystkich uczestników konkursów do odwiedzenia nas podczas naszego pikniku, czeka na Was wiele atrakcji. Wszyscy uczestnicy, którzy nie zostali laureatami a zgłoszą się do nas (namiot wolontariuszy obok sceny) podczas trwania pikniku otrzymają od nas nagrody za uczestnictwo w konkursach.

Przekaż darowiznę

Konto Hospicjum

PKO BP SA III O/KATOWICE:

36 1020 2313 0000 3302 0020 4057

pomoc
facebook